Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Ośrodek Wsparcia Pod Zielonym Dębem w Jaworze

O instytucji

Ośrodek Wsparcia „Pod Zielonym Dębem” w Jaworze – Środowiskowy Dom Samopomocy typu AB na terenie Powiatu Jaworskiego działa od roku 2005. Jest samodzielną powiatową jednostką organizacyjną realizującą zadanie zlecone przez administrację rządową (art. 20 ust. 1, punkt 2 Ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej).

Ośrodek jest placówką wsparcia dziennego przeznaczoną dla 35 osób z zaburzeniami psychicznymi (typ A) oraz z niepełnosprawnością intelektualną (typ B), które nie wymagają leczenia szpitalnego, wymagają zaś różnych form oparcia i pomocy niezbędnej do życia w środowisku rodzinnym oraz społecznym. Do placówki przyjmowane są osoby pełnoletnie z terenu Powiatu Jaworskiego. Pobyt w Ośrodku Wsparcia jest nieodpłatny.

Placówka służy wsparciem terapeutycznym, socjalnym oraz psychologicznym, pozwalającym zaspokoić podstawowe potrzeby życiowe uczestników, uczy samodzielności, umożliwia integrację społeczną oraz pobudza do aktywizacji społecznej oraz zawodowej. Ośrodek w swym działaniu motywuje uczestników do funkcjonowania w oparciu o własne możliwości poprzez terapię i aktywną współpracę w procesie leczenia, co zmniejsza ryzyko nawrotu lub pogorszenia stanu zdrowia.

Oferujemy szereg usług związanych z naszą działalnością m.in.:
Poradnictwo psychologiczne.

Pomoc w załatwieniu spraw urzędowych.
Terapię ruchową i zajęcia rekreacyjne.
Rozwijanie zainteresowań poprzez uczestnictwo w  zajęciach w pracowniach: rękodzieła i rzemiosła artystycznego i okolicznościowego, artystycznej, technicznej, sensorycznej, komputerowej. W trakcie realizacji jest również Sala Doświadczania Świata – miejsce wyciszeń oraz doświadczania różnorodnych bodźców.

Różnego rodzaju wyjścia wyjazdy oraz imprezy okolicznościowe.
 

Usługi świadczone są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Osobom korzystającym z naszego Domu zapewniamy rehabilitację dostosowaną do indywidualnych potrzeb obejmującą m.in.:

- terapię zajęciową,

- poradnictwo psychologiczne,

- usprawnianie ruchowe,

- działania przygotowujące do podjęcia zatrudnienia przez uczestnika,

- ciepły posiłek,

- bezpłatny transport.

 

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Zegar